Nadczynność tarczycy

Podany w nadmiernych dawkach, hamuje wydzielanie kwasów żółciowych przez zdrową wątrobę. Toksyczny dla wątroby uszkodzonej. Z rzadka opisywano uszkodzenie przez brometol wątroby u pacjentów bez uchwytnej choroby tego narządu. W wątrobie brometol ulega sprzężeniu z kwasem glukuronowym i w tej postaci zostaje wydalony przez nerki. Choroby nerek upośledzają wydalanie. Wodzian amylenu zostaje wydalony w postaci nie zmienionej przez płuca i nerki.

Zalety: Zastosowanie brometolu do uśpienia podstawowego pozwala na łagodne przejście w stan nieprzytomności. Wady: Konieczność fachowej opieki przed i po zabiegu.

Zastosowanie: 1. Nadczynność tarczycy. Przed laty stosowany w premedykacji przed wykonaniem tyreoidektomii. Współczesne przygotowanie przedoperacyjne zmniejszyło jego zastosowanie.

-2. Stosowany przed zabiegami w obrębie gałki ocznej. Obniża ciśnienie śródoczne i zwęża naczynia spojówkowe. 3. U dzieci stosowany w czasie cewnikowania serca102. 4. W rzucawce porodowej. Stosowany także w leczeniu tężca, zatruć strychniną oraz w pobudzeniu po ostrym zatruciu alkoholem.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>